Kādēļ nepieciešams attīrīt limfu?

Limfatiskā sistēma nodrošina mūsu organismu ne tikai ar spēcīgu imunitāti, bet arī attīra to no jau uzkrātiem patogēnajiem mikroorganismiem un toksīniem. Cilvēks, kura limfatiskā sistēma strāda nekorekti, nepilda savas funkcijas, biežāk slimo, cieš no problēmām ar tūskām un liekā svara. Pat, ja viņs regulāri attīra zarnu trakt, viņam neizdodas normalizēt vēdera izeju un vielmaiņu, atbrīvoties no tukluma un citām, ar kopējo veselības stāvokli saistītām, problēmām. Tādēļ limfas attīrīšana un tās stimulācija ir pirmais un pats galvenais solis uz stipru veselību un ilgu mūžu.

 

Un noteikti kustēties! Vingrot, limfas programmas laikā, vēlams divas reizes dienā. Jo vairāk kustamies mēs, jo labāka limfas plūsma un tā ātrāk attīrās.

 Limfas attīrīšanai šķēršļu nav (izņemot slimību saasināšanās periodus). Kontrindikācija jūras kapostu (Kelp) uzņemšanai – nieru slimības un vairogdziedzera hiperfunkcija. Šajos gadījumos tiek izmantoti citi sorbenti. Grūtniecības laikā Kelpa vietā var izmantot  Sialon Mix, aktīvo ogli, Enterosgēlu vai kādu citu sorbentu (to palīdzēs piemeklēt jūsu konsultants).

Limfmezglu un limfvadu attīrīšana.

Attīrīt limfatisko sistēmu ir tik pat svarīgi, kā citus mūsu organisma orgānus un sistēmas.   Limfatiskā sistēma iekļauj sevī limfmezglus, limfvadus, kapilārus un starpšūnu šķidrumu.

Limfa, tulkojumā no latīņu valodas nozīmē «mitrums, tīrs ūdens», pēc būtības ir saistaudu paveids. Tā izskatās kā caurspīdīgs, biezs, bezkrāsains šķidrums. Limfa organismā pilda svarīgas funkcijas:

·             Atgriež no audiem asinīs olbaltumvielas, ūdeni, sāļus, toksīnus un metabolītus;

·             Piedalās imunitātes veidošanā;

·             Aizsargā organismu no slimības izraisošām baktērijām, mikrobiem, vīrusiem.

Limfatiskajā sistēmā vadošā loma atvēlēta limfmezgliem. Tie neitralizē lielāko daļu baktēriju, vīrusu un toksīnu, kā arī izvada mirušās šunas no organisma. Attiecīgi, limfa, kas izplūst no limfmezgliem, jau ir attīrīta. Aknas un nieres pabeidz attīrīšanas procesu.

Limfmzgli nodrošina vienmērīgu limfas plūsmu pa limfvadiem. Pateicoties tam uzturvielas, kas nepieciešamas šūnu dzīvības procesu nodrošināšanai, vieglāk nokļūst iekšējo orgānu audos.

Apkopojot var teikt, ka limfatiskā sistēma atbild par organisma attīrīšanu. Tās funkcija salīdzināma ar dzīvojamās mājas kanalizācijas sistēmu. Tikai uz mirkli iedomājieties, kas notiks ar daudzstāvu augstceltni, ja visa šī sistēma izies no ierindas un mēs zaudēsim kontroli pār to, Tieši tas pats notiek organisma iekšienē, kad sākas limfatiskās sistēmas darbības traucējumi: vairāk kā 80% toksisko vielu uzkrājas starpšūnu vidē, kas izraisa limfotoksikozi (limfas plūsmas piesārņojums). Pie kam, palielinās slodze uz pārējiem organisma attīrīšanās sistēmas orgāniem: aknām, nierēm, zarnu traktu. Lai izvairītos no šūnu bojājumu radīšanas, organismā nepārtraukti ir jānotiek starpšūnu šķidruma apmaiņai. Kā vāzē – ūdens regulāri jāmaina, lai ziedi stāvētu skaisti un smaržīgi J

Kādēļ jātīra?

Kā jau tika minēts, limfa attīrās limfmezglos. Tādēļ, pārmērīga tās piesārņošana atsaucas uz limfmezglu stāvokli. Tas izpaužas kā adenoīdu palielināšanās un pastāvīgas iesnas, mandeļu palielināšanās un biežas angīnas, locītavu iekaisumi, roku un kāju tūska, bronhīti un bronhiālā astrma.

Tādēļ limfatiskās sistēmas attīrīšana ir obligāts solis ceļā uz veselību. Tā ir iespēja izvairīties no daudzām slimībām un attīrīt organismu no intoksikācijas (pēc slimošanas, antibiotiku lietošanas, jebkura veida saindēšanās, narkozes u.c.).
Organisma norādes, ka nepieciešams attīrīties

·             Visas aknu un zarnu slimības (hepatīti, kolīti, disbakterioze, enterīti);

·             Aizcietējumi un žults sabiezējumi un atdales traucējumi;

·             Biežas saaukstēšanās, reproduktīvās un urīn izvadsistēmas infekciju saasinajumi  (cistīts, endometrioze, adneksīts);

·             Gripa, vīrus hepatīts, pneimonija, zarnu infekcijas;

·             Ādas slimības (akne, psoriāze);

·             Alerģiski procesi (neirodermīts, ekzēma);

·             Saindēšanās (pārtikas, rūpnieciskās, alkohola, ekoloģiskās);

·             Traumas, apdegumi, lūzumi;

·             Asinsrites traucējumi (asins zudums, trombozes, embolija);

·             Endokrīnās sistēmas slimības (aptaukošanās, vairogdziedzera saslimšanas);

·             Ausu un acu slimības;

·             Sirds išēmiskā slimība.

Limfas tīrīšana nozīmē piesārņotā ūdens, kas pilns ar baktērijām, sēnītēm, atmirušām šūnām,  apmaiņu pret tīru. Tomēr, tā būs efektīva, ja tiks ievēroti divi nosacījumi:

·             Pirms limfas tīrīšanas jūs jau esat attīrījuši aknas un resno zarnu. Pretēja gadījumā organisms nespēs tikt galā ar visu «atkritumu» izvadīšanu no sevis. Rezultātā, kaitīgās vielas caur asinsvadu sieniņām iesūksies asinīs un saindēs tās, izraisot galvas sāpes un citas nepatīkamas sajūtas.  

Jūs ievērojat diētu kursa laikā, izslēdzot no sava uztura: saldumus, gaļu, kartupeļus, dzīvnieku izcelsmes taukus, alkoholu, gāzētos dzērienus, konservētus un žāvētus produktus, rauga izstrādājumus.

Ziņot par pārkāpumu Uzzināt vairāk