Sublima/Sula BIETE – pulveris 30 g

Pārtikas produkts sublimēts (liofilizēts)

No visiem dārzeņiem un augļiem, kuri normalizē vielmaiņas procesus un paaugstina cilvēka organisma dzīvības resursus, īpašu vietu ieņem galda bietes (sarkanās) un to sula.

Galda bietes — tas ir pārtikas produkts, kurš izturējis laika pārbaudi gadsimtu garumā. Kā rakstīts Lielajā padomju Enciklopēdijā, bietes cilvēcei zināmas no sirmas senatnes. Savvaļas bietes izmantoja no neatminamiem laikiem. Senie dziednieki to plaši izmantoja slimību ārstēšanai un profilaksei, Memfisas priesteri Ēģiptē izmantoja sarkanās bietes cilvēku pasargāšanai no novārdzinošā karstuma un epidēmisko slimību riska. Tajos tālajos laikos „Ēģiptes” šķirnes sarkanās bietes, kurām bija saspiesta rāceņa forma, kļuva par visizplatītāko Vidusjūras tautu dārzeņu kultūru un tika pārdēvēta par „Vidusjūras”. Tā tika izmantota gan kā ārstniecības, gan kā uztura produkts. Pakāpeniski biešu izplatības areāls paplašinājās un tagad to audzē visā pasaulē, līdzās tādām populārām kultūrām kā kartupeļi un burkāni.

Mūsu ēras sākumā parādījās savvaļas bietes kultivētās formas. No X—XI gs. tās bija pazīstamas jau Kijevas Krievzemē, no XIII-XIV gs. — Rietumeiropas valstīs. XVI—XVII gs. bietes tika sadalītas galda un lopbarības šķirnēs. XVIII gs. no hibrīdformām izdalījās cukurbietes. XIX gs. beigās un XX gs. sākumā biešu izplatība aptvēra jau visus kontinentus.

Bietes satur vidēji 86% ūdens; no 13—20% sausnes 9—16% ir cukurs; 1,8—3% — olbaltumvielas, līdz 0,5%— organiskās skābes, 0,7—1,4% — šķiedrvielas, 0,8 — 1,3%— minerālsāļi, mikroelementi, vitamīni — С, В, В2, Р, РР un citi.

Sarkano pigmentu saturošie augu produkti (sarkanās bietes, sarkanie kāposti, mellenes, zilenes,  upenes, melnogu pīlādži, kazenes, melnās vīnogas, kā arī sarkanie sausie vīni) satur brīnišķīgus slāpekli saturošus pigmentus —antociānus, kas ir analogi tā saucamajiem elpošanas kofermentiem – flavonoīdiem, kuri nodrošina augus un dzīvniekus ar spēju veikt elpošanas funkciju.

Tā kā cilvēki evolūcijas procesā zaudējuši spēju uzkrāt organismā «brīvā skābekļa» rezerves, skābekļa bads kļuvis par visai īslaicīgu procesu — tikai 3-5 minūtes! Tādēļ sarkano pigmentu saturošu augu lietošana uzturā – tas ir pieejams un drošs pašaizsardzības līdzeklis pret skābekļa badu. Tautas, kas tradicionāli uzturā lieto daudz sarkano dārzeņu, atšķiras ar augstu dzīvotspēju un daudz retāk izjūt nogurumu un cieš no saaukstēšanās slimībām, neiromuskulāriem traucējumiem un pat ļaundabīgiem audzējiem. Parasti šādiem cilvēkiem ir raksturīgs veselīgs optimisms un dzīvesprieks.  

Par mikroelementiem biešu sulā:

Lūk, ko raksta par bietēm medicīnas zinātņu doktore, profesore A. Turova un ārsts E. Sapožņikova:

«Bietes satur ārkārtīgu mikroelementu un citu minerālvielu daudzveidību: kāliju (К), kalciju

(Са), fosforu (Р), nātriju (Ма), hloru (С1), kobaltu (Со), varu (Cu), jodu (I), magniju (Мg), mangānu (Мn), sēru (S) u.t.t.»

Šo elementu nepieciešamība īpaši jūtama stresu un pārslodžu gadījumos: eksāmenu un ieskaišu laikā, to profesiju pārstāvjiem, kuru darbs pastāvīgi prasa uzmanību un saistīts ar stresu – lidotāji, kosmonauti, biznesa cilvēki, zinātnieki, auto un vilcienu vadītāji, jūrnieki, pedagogi, grāmatveži utt. Kālija un kalcija kombinācija bietēs ir tāda, ka tā nodrošina normālu sirds- asinsvadu sistēmas darbību nodrošina anti-sklerotisku darbību un normalizē skābju- sārmu līdzsvaru asinīs.

Īpaša loma ieņem kobalts, bez kura organismā neveidojas vitamīns В2 — galvenais asinsrades stimulators. Vitamīns В12 nodrošina aktīvu sarkano asins ķermenīšu veidošanos kaulu smadzenēs, kas nozīmē, ka tas ir anti-anēmisks faktors, tas ir, kavē mazasinības attīstību, vai veicina hemoglobīna līmeņa un eritrocītu daudzuma atjaunošanu pacientiem ar anēmiju.  

Svarīgs mikroelements – varš. Tas ir porfirīnu un daudzu fermentu daļa, un tāpat veicina asinsradi.

Nedrīkst nepieminēt jodu. Visiem zināmās vairogdziedzera saslimšanas un tireotoksikozes  — tas ir tieši joda deficīta rezultāts. Kretīnisms bērniem – joda deficīts mātei grūtniecības laikā. Joda deficīts ūdenī, konkrēti Maskavas reģionā, noved pie tā, ka līdz 50% cilvēku (sevišķi sievietes) cieš no vairogdziedzera saslimšanām. Ielaistos gadījumos palīdz tikai operatīva iejaukšanās. Taču, bez regulāras joda vai jodu saturošu hormonu (trijodtironīns, tiroksīns, tiroiodīns) uzņemšanas, operatīvās iejaukšanās efekts būs visai īslaicīgs. Bez tam, jods palīdz aterosklerozes ārstēšanai un profilaksei.
Magnija klātbūtne organismā regulē asinsvadu tonusu, kavē trombu veidošanos tajos un hipertoniskās slimības attīstību. Normālu vielmaiņas procesu nodrošināšanai ir svarīgi arī citi mikroelementi. Normāls metabolisms ir spēcīga veselība, izturība pret slimībām, augstas darbaspējas un dzimumaktivitāte.

Uzmanību, vīrieši!

Vīrieši ļoti bieži ignorē ārstu norādījumus, tieši tāpat kā dietologu ieteikumus. Cilvēkam, kurš vēlas izskatīties morāli spēcīgs, gudrs un fiziski stiprs, nav pieņemts runāt (sevišķi vīriešu kompānijā) par diētu, veselīgu uzturu, kuņģa – zarnu trakta darbību un tamlīdzīgi. Varbūt ir pienācis laiks paskatīties uz savu ķermeni bez aizspriedumiem?

Lai saglabātu izturību un veselību, vīriešiem ir vajadzīgi vairāki mikroelementi: cinks, kalcijs, magnijs, varš, hroms, selēns un dzelzs, kas stimulē muskuļu un seksuālo aktivitāti, samazina prostatas vēža risku. Un lielākā daļa no šīm vielām ir atrodamas bietēs!

Uzmanību, sievietes!

Sievietēm bietes (un to sula) ir veselīga dubultā. Īpaši tām, kurām ir nosliece uz aptaukošanos un tā saucamajās kritiskajās dienās, pie cikla traucējumiem un klimaksa laikā. Šajā laikā bietes un biešu sula uzturā dos daudz lielāku efektu, nekā sintētiskie hormonālie preparāti. Bet bietēs esošais sabalansētais vitamīnu- minerālu komplekss ir tāds, kuram neviens mākslīgais preparāts no aptiekas tuvu klāt nestāv J

Par vitamīniem un ne tikai:

Bietēs, kā jau tika minēts, ir praktiski visi, cilvēka dzīvības procesu uzturēšanai nepieciešamie vitamīni: С un К , B grupas - В (В, В2, В6, В12), РР, nikotīnskābe, pantotēnskābe un folijskābe. B grupas vitamīnu klātbūtne ir ļoti svarīgs faktors, aktīvu nervus sistēmas funkciju nodrošināšanai. Nesen bietēs tika atrasts U vitamīns — pretčūlu faktors, kurš agrāk bija konstatēts tikai kāpostos.  Jāatzīmē, ka U un B grupas vitamīni bietēs nenoārdās pat termiskās apstrādes rezultātā stundas laikā. Bez tam, U vitamīnam piemīt antihistamīna iedarbība, tas ir, - nomāc alerģiju.  

Īpaša loma pieder betaīnam - unikālai vielai, kas pastāv tikai bietēs. Tās nosaukums nāk no biešu  sugas nosaukuma - Beta. Pēc ķīmiskās uzbūves tas ir tuvs holīnam un lecitīnam — labi zināmiem vielmaiņas regulētājiem. Betaīns veicina olbaltumvielu asimilāciju, uzlabo aknu darbību.

Bietēs esošais saponīns saista zarnās pārtikas holesterīnu nešķīstošos kompleksos. Saponīnam un vitamīniem tāpat piemīt arī anti-sklerotiska iedarbība, uzlabo holesterīna metabolismu.  

Ļoti svarīga ir šķiedrvielu klātbūtne bietēs, kas veicina zarnu peristaltikas intensifikāciju un labāku to attīrīšanu, kā arī gremošanas sulas (enzīmu) un žults sekrēciju.

Īpašu vietu aizņem pektīni - vēl viens biešu "balasts". Ūdens un organisko skābju klātbūtnē pektīni veido želejveidīgas masas, kas arī stimulē kustību zarnās. Pārvietojoties pa zarnām, tās absorbē daudzus kaitīgus produktus: smago metālu sāļus, dzīvsudrabu, svinu, alvu, mikrobu izcelsmes toksiskās vielas, pūstošās pārtikas atliekas un zarnu parazītus, lieko holesterīnu.

Vairāk par biešu sulu:

Glāze biešu sulas dienā – tam vajadzētu kļūt par veselīgu ieradumu katram, kurš vēlas saglabāt veselību un darba spējas.  

Sublimētā biešu sula saglabā visas vērtīgās biešu īpašības. Biešu sulas medicīniski bioloģiskā (farmakoloģiskā) iedarbība ir atkarīga no pektīniem un citiem polisaharīdiem, mono- un disaharīdiem, ūdenī šķīstošiem vitamīniem (askorbīnskābe, tiamīns, riboflavīns, piridoksīns, folijskābe uc), flavonoīdiem, organiskām skābēm, mikro- un makroelementiem, fermentiem (enzīmiem) un dažām citām bioloģiski aktīvām vielām, jo īpaši betaīna un biotīna.  

J. M. Ivanovs grāmatā "Joga. Kā kļūt veselam "uzsver, ka sulu kā vitamīnu un mikroelementu avota priekšrocības vienmēr bijušas labi zināmas tiem, kas praktizē jogu. Visplašāk pieejamaj;as sulās – biešu un kāpostu, ir viss, kas nepieciešamais cilvēka organismam. "Biešu sula," viņš raksta, "ir visvērtīgākā sula sarkano asins šūnu veidošanai  un asins sastāva uzlabošanai kopumā."

Lai regulētu vielmaiņas procesus un uzturētu veselību, ieteicams lietot ¼ tējkarotes sublimētu biešu sula 2 reizes dienā. Jūs varat lietot šo sulu kombinācijā ar burkānu, kāpostu, ķirbju, ābolu, vīnogu, plūmju vai kādu citu sulu. Vadoties no garšas priekšrocībām, kuņģa-zarnu trakta stāvokļa, kuņģa sulas skābumu pakāpes, biešu sula var lietot regulāri - pēc dietologa ieteikuma vai pašsajūtas.

Sublimēto biešu sulu iesaka profilaktiski, ja draud:

  •   Ateroskleroze;
  •   Hipertonija un hipotonija;
  •   Sirds- asinsvadu saslimšanas;
  •   Medikamentozās saindēšanās, to starp, ķīmijterapijas un staru terapijas;
  •   Akūtas un hroniskas infekciju slimības, tai skaitā, cistīts, proktīts un prostatīts;
  •   Kuņģa –zarnu trakta, aknu un aizkuņģa dziedzera saslimšanas;
  •   Furunkuli un abscesi;
  •   Dažādas etioloģijas diatēze;
  •   Onkoloģiskās saslimšanas;

Kā arī ar mērķi nodrošināt pienācīgu imunitāti, palielināt garīgās un fiziskās darbaspējas, dzīvojat ekoloģiski nelabvēlīgos reģionos un strādāt kaitīgos darba apstākļos un esiet pakļauti pastāvīgiem stresiem.

Biete, kas ir izžāvēta vakuumā, saglabā līdz pat 95% barības vielu, vitamīnu, mikroelementu, fermentu un citu bioloģiski aktīvo vielu, un tai ir dabiska izejvielas garša, krāsa un aromāts. Pietiek to iejaukt ūdenī vai citā ūdeni saturošā produktā (kefīrs, sula, zupa...), lai atjaunotu sākotnējo tās formu un masu.

Sastāvs: 100% bietes sublimētās. Nesatur GMO.

Sublimētu biešu sulas makro un mikroelementu salīdzinošais sastāvs:

Vitamīni mg/100 g.:

karotinoīdi................ 65,600
В1.................................. 1,850
В2.................................. 0,050
РР...................................5,920
С.................................... 35,200
betaīns........................... 0,493

Mikroelementi:

nātrija...............................3680 mg/kg
kālijs.................................24860 mg/kg
kalcijs...............................2760 mg/kg
magnijs......................... ..2385 mg/kg
fosfors.............................2695 mg/kg
dzelzs..............................69 mg/kg
jods.................................360 mg/kg
selēns.............................25 mkg/kg

Ogļhidrātu masas frakcija, %...........................................67,90
Šķiedrvielu masas frakcija, %...........................................6,30
Lignīna masas frakcija, %..............................................6,80
Pektīnvielu masas frakcija, %........................ 0,03

Aminoskābes, %:

asparagīnskābe.............0,65
serīns......................... ............... 0,31
izoleicīns................................ 0,25
hetamīnskābe.............. 2,79

Uzturvērtība 100 g produkta: olbaltumvielas - 1,5 g, tauki -0,1 gг, ogļhidrāti- 10 g.

Enerģētiskā vērtība 100 g produkta:  45 kcal / 180 k

Lietošanas ieteikumi: ½ tējkarotīti diennaktī.

Kontrindikācijas: Komponentu individuāla nepanesamība.

Uzglabāšanas nosacījumi: tīrā, sausā, tumšā vietā pie temperatūras 5 - 25 °С un gaisa mitruma, kas nepārsniedz 75%.

Derīguma termiņš: 2 gadi no izgatavošanas datuma..

Ziņot par pārkāpumu Uzzināt vairāk