Lecithin TUBE (100 g)

Lecitīns Tūbiņā

 

Lecitīns ir pareizas tauku vielmaiņas pamatelements cilvēka organismā. Pateicoties tam paātrinās oksidācijas procesi dzīvajās šūnās. Paredzēts realizācijai iedzīvotājiem caur aptieku, specializētu veikalu un tirdzniecības vietu tīklu kā bioloģiski aktīva uztura piedeva.  

Kad pieauguša cilvēka, un sevišķi bērna organismā lecitīna daudzums ir normā, uzlabojas sirds- asinsvadu sistēmas kopējais stāvoklis, notiek maksimāla A, K, E un D vitamīnu asimilācija, hemoglobīna un eritrocītu veidošanās stimulācija, kā arī žults atdales stimulācija un paaugstinās organisma rezistence pret toksisku vielu iedarbību.
Lecitīns atrodams visos audos un praktiski visos augu un dzīvnieku šķidrumos. Dabīgie lecitīna pārtikas avoti ir dzīvnieku, putnu gaļa, zivis. Uztura bagātināšanai lecitīnu iegūst no sojas miltu un sojas eļļas ražošanas blakusproduktiem un sojas pupiņām, saulespuķu sēkliņām un vīnogu kauliņiem.


Lecitīnu atklāja franču zinātnieks Maurice Goble (Maurice Gobley) 1950.gadā, atrodot to olu dzeltenumā. Olu dzeltenumu nekavējoties sāka izmantot kā lecitīna avotu. Tomēr vēlāk izrādījās, ka sojas pupiņās lecitīna ir daudz vairāk nekā olu dzeltenumos. 

KAS IR LECITĪNS?

Lecitīns ir fosfolipīdu maisījums, kura sastāvā ir divi galvenie savienojumi – inozitols un fosfatidilholīns, kas piedalās arī nervu impulsu pārnesē nervu šūnās un nervu sistēmas regulācijā. Lecitīns ir viens no fosforskābes avotiem. Tas ir mielīna pamatsastāvdaļa. 30% CNS mielīna sastāv no lecitīna. Galvas un mugurkaula smadzenēs, ka arī  nervu izolējošo un aizsargaudu sastāvā  ir 66% lecitīna. Izkaisītās sklerozes slimniekiem ir samazināts lecitīna daudzums mielīna apvalkos.

 

Lecitīns ir nepieciešams jebkuram dzīvam organismam. Tā ir pamatviela, starpšūnu matrici veidojošā bāze. Tikai Lecitīna klātbūtne nodrošina normālas nervu sistēmas funkcijas un normālu smadzeņu šūnu darbību. Lecitīns – tas ir galvenais materiāls, no kura sastāv aknas. Tāpat organismam tas nepieciešams kā celtniecības materiāls jaunu šūnu veidošanai un bojāto šūnu atjaunošanai. Lecitīns – tas ir galvenais transports barības vielu, vitamīnu un ārstniecisko vielu piegādei šūnām. Šī viela  ir spēcīgs antioksidants, kurš kavē brīvo radikāļu veidošanos. Lecitīna deficīts organismā var novest pie ārstniecības līdzekļu (jebkuru) efektivitātes samazināšanās, demences (plānprātības), Parkinsona slimības, izkaisītās sklerozes un citām nervu sistēmas slimībām. 

Grūti pārvērtēt lecitīna nozīmi jo tas veido 30% no smadzeņu masas, 17% no perifērās nervu sistēmas un ir galvenā uzturviela nervu galiem. Ja pieauguša cilvēka organismā būs nepietiekams daudzums fosfolipīdu, tas atsauksies ar uzmanības un atmiņas pasliktināšanos, nogurumu, nervu stresu un pāruzbudinātību. 

Lecitīns ir nepieciešams aknu vienmērīgas darbības nodrošināšanai: tā uzdevums ir normālas žults konsistences nodrošināšana un tauku šūnu transportēšana no aknu šūnām.  

Lecitīna deficīta apstākļos cilvēka organisms nespēj pārstrādāt A, D, E un K vitamīnus. Pievienojot jebkurai diētai nepieciešamo lecitīna daudzumu, gremošana un šo dzīvībai svarīgo vitamīnu asimilācija uzlabojas 100%- īgi un vairāk, atkarībā no pašreizējā lecitīna trūkuma jūsu uzturā. 

Mūsu organisms sastāv no 600 triljoniem šūnu, kuras veic dažādas funkcijas un kurām ir dažādi uzdevumi, taču tās visas pārtiek no lecitīna. 

Lecitīns īpaši nepieciešams ir vecāka gadu gājuma cilvēkiem, jo ar laiku lecitīna daudzums organismā samazinās. Ļoti bīstams ir lecitīna deficīts jaundzimušu un mazu bērnu uzturā. Lecitīns, ko bērns uzņem pirmajos savas dzīves gados, spēlē ļoti svarīgu lomu viņa attīstībā un visas turpmākās dzīves garumā.

Ja jūs pastāvīgi nodarbojieties ar fiziskām aktivitātēm muskuļu tonusa uzturēšanai, lecitīna daudzums muskuļos palielinās. Šāds, paaugstināts lecitīna līmenis muskuļos daļēji veicina muskuļu izturību. 

Personīgā lecitīna mūsu organismā ir pavisam nedaudz, cilvēka organisms satur tikai apmēram 300g personīgā lecitīna.

 

LECITĪNA IEDARBĪBA, UZŅEMOT TO PAPILDUS KĀ UZTURA BAGĀTINĀTĀJU:

  • Lecitīns ir ļoti nepieciešams organismam kā celtniecības materiāls bojāto šūnu atjaunošanai;
  • Sirds- asinsvadu sistēmas veselības uzlabošanai;
  • Mazina locītavu sāpes;
  • Uzlabo informācijas apmaiņu starp šūnām;
  • Uzlabo atmiņu, reakcijas ātrumu un spēju uztvert jaunu vielu un mācīties;
  • Normalizē aknu darbību un paātrina šūnu reģenerāciju;
  • Lecitīns atbild par tauku transportēšanu un tauku metabolismu;
  • Uzlabo reproduktīvās funkcijas un normalizē augļa attīstību grūtniecības laikā;
  • Žultsakmeņu slimības profilaksei un likvidēšanai;
  • Uzlabo ādas un matu stāvokli;
  • Uzlabo fiziskās darbaspējas un muskuļu izturību;
  • Lecitīns ir spēcīgs antioksidants;
  • Lecitīns būtiski pazemina holesterīna līmeni asinīs;
  • Lecitīna deficīta gadījumā pazeminās ārstniecisko līdzekļu (jebkuru) iedarbība.

 

IETEIKUMI LECITĪNA LIETOŠANAI:

  • Infekcijas slimības un nervu sistēmas funkcionālie traucējumi;
  • Akūti hepatīti, tai skaitā – hronisku formu;
  • Aptaukošanās un lipīdu apmaiņas traucējumi;
  • Izkaisītā skleroze;
  • Sirds- asinsvadu saslimšanas;
  • Alcheimera slimība un ateroskleroze;
  • Sistēmiskās ādas slimības, tādas kā sarkanā vilkēde, neirodermīti, psoriāze.

 

Sastāvs:

Sojas lecitīns. Nesatur GMO.

Uzturvērtība 100 g produkta:

  • olbaltumvielas – 0,10 g,
  • tauki – 1,5 g,
  • ogļhidrāti – 76 g.

 Enerģētiskā vērtība 100 g produkta: 590 kcal/ 2470 кJ.

Lietošanas ieteikumi:

Ieteicamā diennakts deva ir 5- 6 g pieaugušam cilvēkam, un 1- 4 g bērniem.

Izmanto kā bioloģiski aktīvu uztura bagātinātāju, fosfolipīdu, nikotinamīda, pantotēnskābes, follskābes un biotīna papildus avotu.

Kontrindikācijas: Individuāla produkta komponentu nepanesamība.

Uzglabāšanas noteikumi:

Uzglabāt sausā, no tiešiem saules stariem pasargātā, vēlams, noēnotā vietā, gaisa temperatūrā no 5- 25°С un pie gaisa mitruma, kurš nepārsniedz 80%.

Derīguma termiņš: 1 gads no izgatavošanas datuma.

 

Ziņot par pārkāpumu Uzzināt vairāk